همه باید مجموعه اتحادیه را به عنوان یک تشکل کادرساز موفق بدانند

جبار کوچکی نژاد "نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی" با حضور در ساختمان اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان، با اعضای کادر ستادی اتحادیه استان دیدار و گفتگو کرد. ادامه خبر

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان، جبار کوچکی نژاد "نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی" در جمع اعضای کادر ستادی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان، گفت: بسیاری از مسئولین در دوران دانش آموزی خود عضو این نهاد انقلابی بوده اند و اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان نامی آشنا برای این عزیزان است.

کوچکی نژاد با بیان اینکه اتحادیه در کادرسازی نظام جمهوری اسلامی ایران بسیار مؤثر بوده است، افزود: نسل اول و دوم انقلاب در همین مجموعه رشد یافته اند.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ذهنیت مسئولین از این نهاد بسیار روشن و درخشان است و این یک فرصت و بستر مناسبی می باشد که کمتر مجموعه ای آن را داراست.

وی با اشاره به اینکه ما در مقطع زمانی بسیار مهم و حساس قرار گرفته ایم، تصریح کرد: برای مدیریت نظام و تحقق گام دوم نیازمند تربیت نیروهای جوان، مؤمن، انقلابی، پرتلاش و متعهد هستیم که اتحادیه می تواند بیشترین سهم و اثرگذاری را داشته باشد.

کوچکی نژاد، محیط های آموزشی همچون مدرسه و دانشگاه را محلی برای رشد علاقه مندی ها و استعدادهای نهفته جوانان دانست و تأکید کرد: این ظرفیت ها و بسترها را باید قدر دانست و با حضور نیروهای مجرب و توانمند بارور کرد.

این نماینده مجلس با اذعان به اینکه معاونین پرورشی به تنهایی قادر به اثرگذاری مطلوب در محیط مدرسه نخواهند بود، اضافه کرد: تشکل های دانش آموزی، موتور تحرک دهنده حوزه پرورشی هستند.

وی، عدم پرداختن به حاشیه را یکی از ویژگی های جوانان دانست و افزود: نیروهای جوان با تمام توان نشان داده اند که اگر مسئولیتی به آنان سپرده شود، به نحو احسن به مرحله مدنظر می رسانند.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی، با تأکید بر اینکه آموزش و پرورش مؤظف است بستر را برای توانمندسازی تشکل های موجود فراهم نماید، گفت: افراد با اعتقاد راسخ و انقلابی باید در ترکیب حوزه پرورشی قرار گیرند و آموزش و پرورش چنین نیروهایی را استخدام کند.

کوچکی نژاد در پایان ضمن تقدیر از فعالیت های اتحادیه در طول ادوار مختلف، گفت: به اکثر مسئولین و به ویژه مسئولین آموزش و پرورش بارها تأکید کرده ام  که همه باید مجموعه اتحادیه را به عنوان یک تشکل کادرساز موفق بدانند.

گفتنی است در ابتدای این نشست، محمد لطیفی "مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان" گزارشی اجمالی از فعالیت های جاری اتحادیه استان ارائه کرد.

تصاویر