امضاء تفاهم نامه همکاری فی مابین اداره کل کتابخانه های عمومی و اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان

در راستای ترویج و ارتقای فرهنگ مطالعه مفید، تفاهم نامه ای توسط مدیرکل کتابخانه های عمومی و مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان امضاء شد. ادامه خبر

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان، این تفاهم نامه با هدف برقراری ارتباط و همکاری مستمر در راستای انجام وظایف، برنامه ­ها و فعالیت ­های مربوط به حوزه کتاب و کتابخوانی منعقد شد.

پریسا کرمی "مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی استان گیلان" با بیان اینکه کتابخانه ها، فضاهای فرهنگی و پویایی دارند، گفت: فضای کتابخانه ها ظرفیت مناسبی برای انجام فعالیت های فرهنگی مشترک هستند.

کرمی با اشاره به اینکه امیدوارم این تفاهم نامه بانی خیری برای انجام فعالیت های فرهنگی مشترک گردد، افزود: حضور و فعالیت دانش آموزان انجمن های اسلامی که دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند در کتابخانه ها، فرصت مغتنمی خواهد بود که باید به نحو احسن مورد بهره برداری قرار گیرد.

محمد لطیفی "مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان" نیز با تأکید بر اینکه در حوزه ترویج فرهنگ مطالعه به ویژه در بین دانش آموزان می بایست کارهای اساسی صورت پذیرد، گفت: امیدواریم با همکاری ها و تعاملات مشترک نتایج مطلوبی کسب نماییم.

لطیفی، ایجاد زمینه برای بهره مندی دانش آموزان از منابع مناسب را یکی از دغدغه های اتحادیه دانست و تصریح کرد: معرفی کتب با محتواهای مناسب در قالب طرح کندوی کتاب همواره مورد تأکید بوده است.

وی با اشاره به برپایی نمایشگاه های مدرسه انقلاب در ایام الله دهه فجر، اظهار کرد: یکی از برنامه های جنبی این نمایشگاه ها پویش کتابخوانی "کتاب انقلاب" بوده است که در این راستا دانش آموزان به معرفی و ترویج کتاب های جذاب بخش نوجوان در زمینه انقلاب اسلامی می پرداختند.

گفتنی است ترویج فرهنگ کتابخوانی و ارتقای میزان مطالعه دانش آموزان، همکاری در اجرای طرح های فرهنگی و آموزشی مشترک، بهره گیری از امکانات و توانمندی های دو سازمان و ایجاد کتابخانه های عمومی مشارکتی از موضوعات این تفاهم نامه می باشد.

لازم به ذکر است برگزاری دوره های آموزشی کتابداری برای اعضای انجمن های اسلامی، برگزاری جلسات نقد کتاب، همکاری در راستای برگزاری مسابقات کتابخوانی تحت عنوان لیگ کتابخوانی از دیگر موضوعات مطرح شده در این تفاهم نامه می باشد.

 

تصاویر