جلسه هماهنگی تشکیل ستاد دانش آموزی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی برگزار شد

جلسه هماهنگی تشکیل ستاد دانش آموزی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در دفتر معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان برگزار شد. ادامه خبر

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان، جلسه هماهنگی تشکیل ستاد دانش آموزی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و آغاز به کار دبیرخانه این ستاد در روز سه شنبه 23 مهرماه در دفتر معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان برگزار شد.

جمیل عباسی غریب "معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان"، در این جلسه با بیان اینکه بدنه آموزش و پرورش بر انجام کارهای عمیق و محتوایی درخصوص بیانیه گام دوم اهتمام جدی دارد، گفت: می بایست برای نهادینه سازی محتوای این بیانیه برنامه های غنی و مناسبی تدوین گردد.

قائم مقام ستاد دانش آموزی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، مشارکت مدیران و معاونین پرورشی مدارس را برای اجرای صحیح برنامه های ابلاغی اصلی مهم دانست و خاطرنشان کرد: برگزاری جلسات و کارگاه های آموزشی با محور بیانیه گام دوم ویژه کادر مدارس باید در دستور کار دبیرخانه قرار گیرد.

وی تشکیل ستاد مذکور را یک حرکت ارزشمند توصیف کرد و افزود: بیانیه گام دوم باید سرلوحه تدوین تمامی برنامه­ های این معاونت قرار گیرد.

یاسر تقوی "مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان" نیز در این نشست ضمن تقدیر از حمایت های جدی آموزش و پرورش استان به ویژه معاونت پرورشی و فرهنگی از پیگیری تشکیل ستاد، گفت: اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان آمادگی کامل برای پیگیری امور مربوط به ستاد را دارد.

مسئول دبیرخانه ستاد دانش آموزی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی شناخت صحیح دستاوردهای نظام بعنوان گام اول را زمینه و بستری برای فهم صحیح گام دوم دانست و افزود: عدم مطالعه دقیق دستاوردها و ظرفیت های ایجاد شده چهل ساله انقلاب اسلامی، موجب برداشت سطحی و غلط از بیانیه گام دوم خواهد شد.

وی، تشکیل این ستاد را بستر و فرصتی بسیار مناسب برای تعمیق ارتباط­ های بین تشکل­ های دانش ­آموزی و نهادها و دستگاه های همکار با آموزش و پرورش قلمداد کرد و گفت: امیدواریم این فرصت ایجاد شده در راستای گفتگو و تعامل بیشتر نهادهای مرتبط با حوزه دانش آموزان موجب رویدادهای مبارک برای قشر آینده ساز جامعه گردد.

لازم به ذکر است در ادامه حاضرین درخصوص زمان و کیفیت برگزاری اولین نشست ستاد بحث و تبادل ­نظر کردند.