انعقاد تفاهمنامه همکاری میان آموزش و پرورش گیلان و اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان

تفاهمنامه همکاری میان آموزش و پرورش گیلان و اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان در نشستی با حضور دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان و اعضای شورای معاونین دو دستگاه امضاء شد. ادامه خبر

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان، حسین تاریخی "دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان" در این نشست با اشاره به سابقه درخشان دانش آموزان در مبارزات انقلابی و دفاع مقدس، گفت: با فراهم کردن زیر ساخت ها می توان مسئولیت های بزرگ را به دانش آموزان واگذار کرد.

وی رویکردهای فناور محور را از راهبردهای اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزی دانست و گفت: بهره گیری از فناوری های اینترنت اشیاء و هوش مصنوعی از مصادیق توجه اتحادیه به کیفیت بخشی و ارائه خدمات آموزشی است.

تاریخی، اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان را یار و همراه همیشگی آموزش و پرورش عنوان کرد و گفت: دانش آموزان انجمن اسلامی افرادی علاقمند و پرتوان برای مسئولیت پذیری هستند و اولیای مدارس از ظرفیت این عزیزان می توانند در راستای پیشبرد اهداف آموزشی و تربیتی بهره مند شوند و خلاءهای موجود را پر نمایند.

دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان با اشاره به اینکه به دنبال تقویت رویکرد علمی در مجموعه هستیم، تصریح کرد: چهره اصلی اتحادیه می بایست به سمت چهره علمی برود و در این مسیر گام های ابتدایی خوبی برداشته شده است.

وی وضعیت جوانان و دانش آموزان را در حالت کلی مطلوب توصیف کرد و افزود: سیاه نمایی در این زمینه اتفاق خوبی نیست، البته نباید واقعیت ها را نادیده گرفت و بر اساس واقعیت های موجود برنامه ریزی کرد و هر جا که مشکلی هست اصلاح نمود.

تاریخی، در پایان به خطاب های متعدد رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی به جوانان اشاره و خاطرنشان کرد: این موضوع نشان دهنده جایگاه جوانان در منظر رهبر انقلاب و دیدگاه ایشان نسبت به وضعیت مطلوب این قشر است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان نیز در این نشست گفت: با همکاری نزدیک حوزه معاونت پرورشی و اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، بیش از پیش شاهد شکوفایی استعدادهای آموزشی، هنری و علمی دانش آموزان خواهیم بود.

نادر جهان آرای در این جلسه با اشاره به همکاری های نزدیک این دو نهاد فرهنگی تأثیرگذار، خاطرنشان کرد: بر اساس تفاهمنامه مشترک، این همکاری ها در حوزه سخت افزاری، نیروی انسانی، اعتباری، تبلیغی و همچنین حمایت از برنامه های علمی، آموزشی و مهارتی انجام می گیرد.

وی در زمینه لزوم استفاده از ظرفیت های علمی و آموزشی این نهاد فرهنگی گفت: متأسفانه در سالهای اخیر برخی از مؤسسات با سوء استفاده از شرایط نحوه پذیرش دانشجو در دانشگاه ها به سوداگری روی آورده اند که این فعالیت های فرهنگی نباید با درس ملی مغایرت داشته باشد و اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در این زمینه با توجه به پیشینه خوب گذشته، می تواند پیشرو باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با اشاره به وجوه مشترک مأموریت های حوزه معاونت پرورشی و اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، اظهار داشت: اجرای برنامه های متنوع فرهنگی، اردویی، علمی با رویکرد عالمانه و پژوهش محور می تواند فعالیت های در حال انجام را غنا بخشد.

تصاویر