اتحادیه در راستای ارتقای سطح کیفی و کمی نماز جمعه می تواند بسیار تأثیرگذار باشد.

یاسر تقوی "مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان" با حضور در دفتر حجت الاسلام و المسلمین ولی عادلی "رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان"، با وی دیدار و گفتگو کرد. ادامه خبر

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان، حجت الاسلام و المسلمین ولی عادلی در این دیدار ضمن بیان اینکه فعالیت های اتحادیه، اقدامات ارزشمندی است، گفت: دغدغه های زیادی از فضای موجود در مدارس وجود دارد و برخی اخبار نگران کننده به گوش می رسد که انجمن های اسلامی می تواند نقش اصیل خود را در مقابل اینها به درستی ایفا کند و بسیار تأثیرگذار باشد.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان گیلان، ادامه داد: اگر در مدارس اصول تربیتی رعایت گردد و به درستی اجرا شود، دانش آموزان که در آینده وارد حوزه های مسئولیتی نظام خواهند شد، یک پشتوانه قوی معنوی و بصیرتی خواهند داشت.

وی، با اشاره به اینکه امثال ما هم هرچه داریم از دوران دانش آموزی و فعالیت در همین مجموعه هاست، تصریح کرد: پایه، بنیان و اساس شکل گیری شخصیت افراد از همین دوران است.

حجت الاسلام و المسلمین عادلی، ظرفیت های موجود در اتحادیه را فوق العاده توصیف کرد و اظهار کرد: این مجموعه در کنار ائمه جمعه می تواند در راستای ارتقای سطح کیفی و کمی نماز جمعه بسیار تأثیرگذار باشد.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان گیلان، با اشاره به حضور نماینده جدید ولی فقیه در استان و روحیه جهادی و جوان ایشان، عنوان کرد: الحمدالله بستر استان، آمادگی لازم برای کارها و فعالیت های بزرگ و جدی فرهنگی و جهادی را دارد و اتحادیه با توجه به پشتوانه هایی را که داراست، می تواند در این راستا نقش آفرین باشد.

وی، حضور نماینده ولی فقیه و تریبون های نماز جمعه را برای انعکاس دغدغه های دانش آموزان انقلابی از ظرفیت های موجود مطلوب برشمرد و گفت: آمادگی لازم برای انعکاس دغدغه ها و مطالبات قشر دانش آموز از این طریق وجود دارد.

حجت الاسلام و المسلمین عادلی در پایان ابراز امیدواری کرد که سطح همکاری ها و تعاملات متقابل دو مجموعه ارتقاء یابد و از اهداف و مطالبات مجموعه های انقلابی دانش آموزی به ویژه اتحادیه در جلسات شورای فرهنگ عمومی، آموزش و پرورش و جلسات مشابه دفاع نماید

عضویت مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان شهرستان های استان در ستادهای اقامه نماز جمعه، تشکیل هیأت­ های اندیشه ­ورز اتحادیه شهرستان ها با محوریت ائمه جمعه، همکاری جهت بهره ­مندی از فضا و امکانات مصلاهای نماز جمعه، برگزاری نشست­ های مستمر دانش آموزان منتخب انجمن های اسلامی مدارس شهرستان ها با ائمه جمعه از دیگر محورهای گفتگو در این دیدار بود.