حوزه های علمیه و آموزش و پرورش دو بال علمی هستند که با همدیگر همکاری می کنند

آیت الله فلاحتی در کمیته همکاری حوزه های علمیه و آموزش و پرورش گیلان عنوان کرد: اگر به مدارس و دانشگاه ها به عنوان زیربنای فرهنگی توجه شود بسیاری از مسائل فرهنگی در جامعه کاهش پیدا می کند. ادامه خبر

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان، به نقل از دفتر نماینده ولی فقیه در گیلان، آیت الله رسول فلاحتی، در جلسه کمیته همکاری حوزه های علمیه و آموزش و پرورش استان با اشاره به تلاش دشمن در ایجاد فاصله بین حوزه های علمیه و مراکز آموزشی دانشگاه و آموزش و پرورش در گذشته اظهار کرد: حوزه های علمیه و آموزش و پرورش دو بال علمی هستند که با همدیگر همکاری می کنند.
وی به ظرفیت بالای حوزه های علمیه خواهران اشاره کرد و افزود: اکنون تعداد یک هزار و ۲۰۰ نفر طلبه در حوزه های علمیه خواهران گیلان تحصیل می کنند و ۸۰۰ نفر خواهر طلبه فارغ التحصیل شدند، اما هنوز ورود خواهران طلبه در مدارس استان کم است.
امام جمعه رشت با بیان اینکه در فضای آرام و غیر ملتهب انسان می تواند فرهنگ دینی را ترویج کند، تصریح کرد: فرهنگ دینی در فضای آرام و غیر ملتهب مورد پذیرش قرار می گیرد.
آیت الله فلاحتی به انجام برنامه های زیربنایی فرهنگی توسط کشورهای مختلف به ویژه کشورهای جنوب شرقی آسیا اشاره کرد و گفت: اکنون دنیا به این باور رسیده، برنامه های فرهنگی باید به طور زیربنایی از مهد کودک و پیش دبستانی انجام شود.
وی با تأکید بر آموزش مربیان مهدهای کودک و پیش دبستانی در ترویج فرهنگ دینی، بیان کرد: اگر به مربیان مهدهای کودک و پیش دبستانی خوراک فرهنگی مناسب ارائه شود دیگر شاهد بسیاری از ریزش ها و ناهنجاری ها در جامعه نخواهیم بود.
نماینده ولی فقیه در گیلان به وجود ویرانه در زیربناهای فرهنگی جامعه اشاره کرد و یادآور شد: اگر به مدارس و دانشگاه ها به عنوان زیربنای فرهنگی توجه شود بسیاری از مسائل فرهنگی در جامعه کاهش پیدا می کند.
آیت الله فلاحتی با اشاره به اینکه خانواده ها مسئولیت تربیت فرزندان را از خود سلب کردند، خاطرنشان کرد: ۸۰ درصد اصول تربیتی فرزندان به عهده پدر و مادر است اما امروز از آن سلب مسئولیت کردند، ضمن اینکه دولت، معلمان و روحانیون متولی تمام امور فرهنگی نیستند.
وی، خواستار دقت نظر در اصول و پایه های مسائل تربیتی اسلام شد و اظهار کرد: اگر حوزه های علمیه و آموزش و پرورش در امور فرهنگی با همدیگر همکاری داشته باشند، زیربناها درست می شود.
امام جمعه رشت با بیان اینکه به دنبال الگوسازی در مسائل فرهنگی جامعه هستیم، تصریح کرد: امروز مشکل اقتصادی مسأله دوم جامعه محسوب می شود و نزد مردم ارزشی و متدین مشکل نخست جامعه لجام گیسختگی فرهنگی است.
آیت الله فلاحتی اضافه کرد: اگر مردم بدانند آموزش و پرورش و حوزه های علمیه به دنبال تحول و ساختن زیربناهای فرهنگی جامعه هستند، خوشحال می شوند و استقبال می کنند.