قسم می‌خورم کار بچه های اتحادیه کمتر از مدافعان حرم نیست

من در پیشگاه خدای متعال و در این لحظات نزدیک افطار ماه مبارک رمضان، قسم میخورم که کار شما اگر به درستی انجام شود، کمتر از کار مجاهدان در سوریه و دفاع از حرم نیست؛ اگر از جهاتی نگویم بالاتر از کار آنها است. خدا میداند اگر شما موفق به تأسیس انجمن شوید و با قوت به خط بزنید و یارگیری کنید، خیلی کار بزرگی است. ادامه خبر

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، حجت الاسلام حاج علی اکبری در ضیافت افطار اعضای اتحادیه درباره مأموریت اتحادیه گفت: کاری که به عنوان وظیفه ی مشترک جمعی ما در اتحادیه تعریف شده است بچه های انقلاب و نیروهای مؤمن و متعهد یک مأموریت درجه یک است. در کارهای درجه یک هم انسان هر چه با اخلاص و با نشاط و با طراوت مجاهدت کند، کار مورد عنایت حضرت حق است.

نماینده رهبر معظم انقلاب در اتحادیه ادامه داد: شایسته است که برای چنین کارهایی انسان به صورت متحد و هماهنگ وارد میدان شود و خانواده ای مؤمن و انقلابی اگر بخواهند پای کار انقلاب باشند، یکی از بهترین سنگر ها همین مجموعه ی اتحادیه است.

حجت الاسلام حاج علی اکبری افزود: هر چه جلو می رویم، صحنه و میدان پیچیده تر می‌شود و به همان نسبت، ضرورت وجود انجمن های اسلامی و کیفیت آن بیشتر می شود و این را خود شما هم می بینید. فاصله ای که بین جریان تعلیم و تربیت رسمی ما و آرمان های انقلاب اسلامی وجود دارد، هر چه در عمق کار وارد می‌شوید، بیشتر قابل درک می شود. جریان عمومی آموزش و پرورش ما با آنچه اقتضای آرمان های انقلاب اسلامی است، فاصله ی چشمگیر دارد. البته تلاش های زیادی شده است ولی به رغم تلاش هایی که در چهل سال گذشته انجام شده است (که اگر کسی آن را نبیند حتماً گرفتار مصیبت بی انصافی شده است.)، هم به خاطر سنگینی و پیچیدگی کار و هم به خاطر غفلت ها و سیاست زدگی ها و تنبلی ها، فاصله تا آرمان های انقلاب اسلامی خیلی زیاد است. شرایط فعلی و پیش رو هم سخت تر و پیچیده تر است و دشمن خیلی جدی وسط میدان است.

امام جمعه موقت تهران در تشریح این موضوع افزود: اصلی ترین بخش سرمایه گذاری دشمنان ما برای مقابله با انقلاب اسلامی، حوزه ی تعلیم و تربیت است که کمتر دیده و باور می شود. در چنین شرایطی، حضور یک تشکل انقلابی دینی در فضای دستگاه تعلیم و تربیت، آن هم با طراوت و نشاط انجمن اسلامی، امکانی بسیار بزرگ و مغتنم و حقیقتاً مورد سپاس به درگاه الهی است. بچه های اتحادیه باید قدر بدانند که انقلاب اسلامی این امکان ایجاد کرده تا فارغ از بوروکراسی های مرسوم، بتوانند حال و هوای انقلاب را در مدرسه ها حفظ کنند و به جریان بیندازند. ما باید قدر این نعمت را بدانیم.

حجت الاسلام حاج علی اکبری درباره وظیفه اعضای تشکل در این برهه افزود: معمولاً بر خلاف انسان های ضعیف النفس که در مواجهه با چالش ها، خسته و گلایه مند می شوند، بچه های مؤمن و انقلابی، در مواجهه با چالش ها سر حال تر می شوند و هر چه چالش و رویارویی جدی تر شود، این طور است. همان طور که خدای متعال در آیه شریفه «و لما رای المومنون الاحزاب قالوا هذا ما وعدنا الله و رسوله»؛ فرمود، وعده ی خدا و رسول، جنگ و چالش بود و به ما وعده ی خوش گذرانی و آرام خوابیدن نداده بودند. گفته بودند اگر شما وارد میدان شوید، همه ی دشمنان خدا و بشریت علیه شما متحد می شوند. این درست نقطه ی مقابل آن خط بنی اسرائیلی است که جریان نفاق در جامعه دنبال می کند. وقتی جناب موسی آمد و رویارویی ها با فرعون جدی شد، گفتند قرار بود وقتی تو می آیی روز راحت و آسایش ما باشد. «اوذیت من قبل ان جئتنا»؛ قبل آمدن تو گرفتار بودیم و اذیت می شدیم و حالا هم که این طور. قبل انقلاب، گرفتاری های دیگر و اختناق داشتیم و حالا هم که جنابعالی تشریف آوردید و انقلاب اسلامی شده، باز چالش و درگیری است. این سخن کسانی است که انتخاب های جدی نکرده اند یا عناصر منافق هستند و دائم به جای اینکه به وظایف خود فکر کنند، به حق و حقوق و سهم خود فکر می کنند و اینکه در آینده وضعیت شغلی و اعتبار و زندگی شان چه می شود. وقتی هم کار سخت شد و مقداری پیچیده شد، به حضرت موسی گفتند «اذهب انت و ربک فقاتلا انا هاهنا قاعدون»؛ تو و خدا بروید و بجنگید و هر وقت پیروز شدید، ما را صدا بزنید تا بیاییم و سر سفره بنشینیم. این طرز فکر بنی اسرائیل است که قرآن کریم آن را رسوا کرده است.

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه در تشریح جریان نفاق توضیح داد: جریان نفاق این طرز فکر را در جامعه تزریق می کند و می گوید چرا پس از چهل سال که هنوز درگیری و شعار مرگ بر آمریکا باقی است. در حالی که به تعبیر قرآن کریم هر چه درگیری با دشمن بیشتر و سخت تر می شود، ثبات و ایمان مومنین بیشتر می شود. در ادامه هم فرمود گروه دیگری هستند که نخبگان و برگزیده ی این قوم مومن هستند که در پیمان خود با خدای متعال، اهل صدق و اخلاص هستند و یکی از این دو راه را میشناسند: یا شهید هستند و یا منتظر شهادت هستند.

حجت الاسلام حاج علی اکبری تصریح کرد: در دوره کنونی حوزه ی تعلیم و تربیت میدانِ بسیار پیچیده ای است و با این نگاه فرصت فوق العاده ای است برای گروه مومنان صادق و میدان. برای همین است که رهبر معظم انقلاب در دیدار با اعضای اتحادیه می فرمایند دعوای ما و استکبار جهانی و اعوان و انصار آن، سر همین جوان ها است. آنها می خواهند همین بچه ها را تصاحب کنند و گروه مؤمن هم باید همین ها را برای امام عصر (عج) یارگیری نمایند. اتحادیه در این نقطه ی فوق العاده حساس ایستاده است و سنگر انقلاب اسلامی در خط مقدم این رویارویی است. اگر کسی بتواند صحنه را به خوبی تشخیص دهد، این طور است.

خطیب جمعه موقت تهران با بیان خاطره ای ادامه داد: یک وقت هایی بچه های هم سن و سال شما، خاطرات هم سن و سال های ما از دوران دفاع مقدس را می خوانند و آه می کشند و می گویند حیف شد که ما آن زمان نبودیم. این آه کشیدن یعنی کاش ما با شما بودیم و اگر ترجمان عصر متناسب با زمان ما شود می گویند اتفاقاً الآن نوبت شما است و میدان هم میدان شما است و سنگر ها در اختیار شما است. آن زمان ما به وقت به میدان رفتیم و وظیفه ی خود را انجام دادیم و الآن هم نوبت شما است. انجمن های اسلامی توسط شهدای عزیز ما در مدرسه ها تأسیس شد و سنگر خط مقدم جبهه ی انقلاب اسلامی در میدان پیچیده ی تعلیم و تربیت است. آن زمان انجمن اسلامی سعی میکرد از همین جوانان برای انقلاب یارگیری کند و الآن هم همان میدان است. البته کار سخت تر و پیچیده تر شده است. اتفاقاً حالا نوبت بچه های نسل جدید انقلاب است که بیایند و سهم تمدنی و تاریخی خود را در عرصه ی انقلاب اسلامی از این تکلیف الهی و بزرگ دریافت کنند. این مسابقه بزرگ بین بچه ها جاری می شود، درست مانند زمان جنگ که بچه ها می گفتند که مسابقه روی کارهای سخت مثل باز کردن معبر و رفتن روی میدان مین و... جاری می شد.

نماینده رهبر معظم انقلاب در تشریح وظایف بچه های انجمن های اسلامی سراسر کشور خاطرنشان کرد: بچه های انجمن اسلامی باید سر این مسابقه دهند و ببینند کدام مدرسه سخت تر اجازه ی تأسیس انجمن اسلامی می دهند، من باید آنجا بروم و مقاومت کنم تا این سنگر انقلاب شکل بگیرد. وقتی این طور شد و وارد میدان شد و موفق بیرون آمد، احساس کند که به وظیفه ی انقلابی خود عمل کرده و یک سنگر ساخته یا یک سنگر را جلو برده است. امروز ما خوب می فهمیم که وقتی رهبر انقلاب می گویند همه جا باید انجمن اسلامی داشته باشیم یعنی چه! شما می بینید که در میدان چه خبر است. خدا میداند اگر نباشیم و سنگربندی و حضور مجاهدانه و مؤمنانه و عاشقانه در صحنه نداشته باشید، دقیقاً همان قطعه هایی که با خون بچه های نسل اول و دوم به دست آمد، شما می شوید همان نسلی که خائنانه سرزمین های فتح شده را تقدیم دشمن کردید و رفتید. با غفلت و کم کاری و افتادن به دام تعلقات شیطانی و دنیایی این طور می شود و سرزمین هایی که با خون بچه ها فتح شد، توسط دشمن، به آسانی فتح خواهد شد. ما برای به دست آوردن و حفظ تک تک این بچه ها باید وقت بگذاریم و آسایش خود را خرج کنیم اما آنها را رها کرده ایم و جلوی چشم ما دشمن اینها را یکی یکی می برد.

حجت الاسلام حاج علی اکبری خطاب به اعضای اتحادیه انجمن های اسلامی گفت: من اخیراً که خواستم برای شما دعا کنم، در حرم حضرت عباس که مظهر غیرت است و غیرت الله العظمی است برای شما دعا کردم که ایشان به فریاد بچه های ما برسد. این کار غیرت عباسی میخواهد که نگذاریم دشمن، بچه های ما را تصاحب کند. این غیرت عباسی میخواهد و الا با هزار نوع تعلقات و گرفتاری و ضعف نفسانی و آرزوهای شخصی دم دستی پیش پا افتاده که نمیتوان از حرم الهی حفاظت کرد. این کار روحیه ی غیرت اللهی و عباسی میخواهد که نگذارد بچه های امیرالمومنین توسط دشمن شکار شوند. این شبیه غیرت بچه های مدافع حرم است.

نماینده رهبر انقلاب در اتحادیه در بیاناتی مهم افزود: من در پیشگاه خدای متعال و در این لحظات نزدیک افطار ماه مبارک رمضان، قسم می خورم که کار شما اگر به درستی انجام شود، کمتر از کار دوستان در رفتن به سوریه و دفاع از حرم نیست؛ اگر از جهاتی نگویم بالاتر از کار آنها است. خدا میداند اگر شما موفق به تأسیس انجمن شوید و بچه های مؤمن سازماندهی شوند و با قوت به خط بزنند و یارگیری کنند، خیلی کار بزرگی است. باید زیر بیرق حضرت عباس بایستی و خود را مدافع حرم تعریف کنی و بگویی حرمی که الآن به آن تعرض می شود مدرسه ی شهر ما است که آنجا ایمان و دین و عفت بچه های ما گرفته می شود و بعد ببینی که چه کار میتوانی بکنی. اگر این طور فکر کردی، یک عنصر جهادی انقلابی درجه یک می شوی و همه ی توان خود را به کار می گیری تا جاذبه ی این انجمن اسلامی را افزایش دهی و بهتر کار کنی و جذب کنی.