دیدار جمعی از اعضای انجمن های اسلامی دانش آموزان آستارا با امام جمعه این شهرستان

جمعی از اعضای انجمن های اسلامی دانش آموزان و بسیج دانش آموزی شهرستان آستارا در آستانه 13 آبان با امام جمعه این شهرستان دیدار کردند. ادامه خبر
به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاظم حافظ‌نیا "امام جمعه آستارا" پیش از ظهر چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۸/۱۰ در دیدار با اعضای انجمن های اسلامی و دانش‌آموزان بسیجی این شهرستان عنوان کرد: امنیت و آسایش امروز ما و آنچه که کشور ما را در منطقه سراسر جنگ غرب آسیا به جزیره آرامش تبدیل کرده، مدیون خون شهیدانی امثال شهید فهمیده‌ها و حججی‌ها هستیم.
امام‌جمعه آستارا حذف درس شهید فهمیده از کتاب هدیه آسمانی پایه ششم مقطع ابتدایی را یک اشتباه بزرگ و مایه تأسف دانست و تصریح کرد: حذف زندگینامه شهید فهمیده از کتب درسی نمونه بارز نفوذ فرهنگی بوده و نفوذ فرهنگی از نفوذ اقتصادی و امنیتی به مراتب مهم‌تر و زیان‌بارتر است.
وی با اشاره به اینکه متولیان امر باید در خصوص حذف درس شهید فهمیده از کتب درسی به ملت شریف ایران و دانش‌آموزان انقلابی جوابگو باشند، خاطرنشان کرد: کار مسئولان نباید به جایی برسد که به جای ترویج فرهنگ شهادت در بین دانش‌آموزان اسوه‌های ایثار و ازخودگذشتگی را از کتب درسی حذف ‌کنند.
حافظ‌نیا امثال فهمیده‌ها و حججی‌ها را الگو تمام نمای دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی و آرمان‌های امام راحل دانست و خاطرنشان کرد: دانش‌آموزان به عنوان آینده‌سازان این مرز و بوم باید با تأسی از نهضت عاشورا و الگو گرفتن از شهدای دوران دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم از جمله محمدحسین فهمیده و محسن حججی راه متعالی آن‌ها را ادامه دهند.
وی متدین بودن، تعهد داشتن، اخلاق‌مداری، استکبارستیزی، ولایت‌مدار بودن، علم‌اندوزی، مدافع حریم اسلام بودن، روحیه انقلابی داشتن و در مسیر ولایت فقیه قدم برداشتن را از ویژگی‌های بارز یک دانش‌آموز بسیجی و عضو اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان دانست و گفت: دانش‌آموز بسیجی و عضو اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان باید در برابر توطئه‌ها و تهدیدهای دشمن و استکبار جهانی با هوشیاری عمل کرده و برای خنثی کردن تهدیدات و نقشه‌های دشمن خود را به جدیدترین تجهیزات علمی روز مجهز سازد.
امام‌جمعه آستارا به وجود استعدادها و نخبه‌های فرهنگی، هنری، مذهبی، ورزشی و قرآنی در بین دانش‌آموزان اشاره و آن‌ها را آینده‌سازان کشور و پاسداران انقلاب اسلامی دانست و افزود: شناسایی و پرورش این نخبه‌ها و استعدادهای مذهبی، فرهنگی، هنری، قرآنی و ورزشی به‌عهده آموزش و پرورش، بسیج دانش‌آموزی، اتحادیه انجنمهای اسلامی دانش آموزان و دیگر دستگاه‌های ذی‌ربط فرهنگی بوده و با حذف درس فهمیده‌ها از کتب درسی نمی‌توان روحیه شهادت طلبی را در دانش‌آموزان از بین ببرد.