عضو خبرگان رهبری: نقطه قوت نظام جمهوری اسلامی ولایت فقیه است.

نماینده مردم استان گیلان در مجلس خبرگان رهبری گفت: نقطه قوت و تکیه گاه اصلی نظام جمهوری اسلامی ایران، ولایت فقیه است. ادامه خبر

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان، حجت الاسلام احمد پروایی عصر دوشنبه 14 تیرماه در مراسم هیأت دانش آموزی انصار المهدی(عج) اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان آستارا که در مسجد جامع این شهر برگزار شد، با اشاره به ایام پایانی ماه مبارک رمضان اظهار کرد: خداوند بی‌نیاز مطلق است و نیازی به تشکر بندگان خود ندارد.

وی با بیان اینکه خداوند به تمام بندگان خود به طور مساوی نعمت می‌دهد و با عدالت رفتار می‌کند، افزود: خداوند به بندگان نعمت وجود داده و بندگان را از روی عدالت عقوبت و مجازات می‌کند.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه خداوند عطای خود را با منت همراه نمی‌کند، تصریح کرد: خداوند به بندگان خود نعمت‌های بسیار عطا کرده و برای این نعمت منتی بر بندگان خود نگذاشته است.

وی بندگان را در برابر خداوند ناتوان خواند و گفت: تمام انبیا و ائمه (ع) آمدند تا این موضوع را به ما گوشزد کنند که از خداوند غافل نشویم که با دوری از خداوند نابود خواهیم شد و باید بدانیم این خداست که انسان را هدایت می کند.

پروایی با بیان اینکه انسان‌هایی که باید پاکی ظاهری و باطنی داشته باشند باید قرآن را مسح کنند، یادآور شد: قرآن می‌فرماید شیطان جنی و انسانی داریم. شیاطین همواره آدمی را به فحشا و منکر دعوت می کنند تا از یاد خداوند غافل شویم.

وی اضافه کرد: امام خمینی (ره) فرمود آمریکا شیطان بزرگ است، آنها که به جنگ آموزه‌های قرآنی می‌روند شیطان هستند، همان کاری که فرعون و نمرود کردند و در عصر ما نیز آمریکا، رژیم صهیونیستی و آل‌سعود شیطان هستند که داعش و گروه‌های تکفیری را ایجاد کردند.

عضو مجلس خبرگان رهبری دشمنان نظام و انقلاب را یکی از مصادیق شیاطین انسی دانست و اضافه کرد: دشمنان تمام تلاش خود را در جهت منحرف کردن جوانان از افکار و عقیده های ناب به کار بسته اند.
وی با بیان اینکه آمریکا، اسرائیل و دیگر دست نشانده های این کشورها تأمین کننده اهداف تروریستی داعش و دیگر گروه های منحرف هستند، اظهار کرد: کشت و کشتار با در دست گرفتن پرچم صلح از جمله اقدامات ننگین این گروه های ضاله است.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: آمریکا هواپیمای مسافری ایران را سرنگون و مدت هشت سال جنگ را به مردم کشور ما تحمیل کرد، اما ملت ایران سربلند بیرون آمد.

وی به توطئه اخیر دشمن علیه کشورمان اشاره کرد و گفت: در 50 نقطه تهران می‌خواستند بمب‌گذاری کنند و کشف این توطئه خواست خداوند بود.

پروایی اتحاد مسلمانان را بیش از هر زمانی لازم خواند و بیان کرد: ایران اسلامی به برکت وجود رهبری از اتحاد و وحدت چشمگیری در منطقه برخوردار است و همین امر، عاملی برای حاکم شدن امنیت در این کشور می باشد.
وی در ادامه با تأکید بر اینکه مقام معظم رهبری نقطه قوت نظام ما هستند، خاطر نشان کرد: مقام معظم رهبری همیشه توجه به دشمنان را در بیانات خود گوشزد می کنند که این امر موجب می شود ما از دشمنان غافل نشویم. لذا نوجوانان و جوانان بایستی نسبت به توطئه های دشمنان آگاه باشند و با توکل به خدا در جهت سعادت گام بردارند.

حجت الاسلام پروایی پناه بردن و اعتماد به خداوند را از راه های نجات از مکرهای شیطان عنوان کرد و ادامه داد: باید مواظب باشیم تا فریب دنیا را نخوریم  و در مقابل خداوند تکبر نداشته باشیم.

وی همچنین اذعان کرد: ذکر مدام و استغفار می تواند از جمله راه های دیگر نجات از مکرهای شیطان باشد و باید سعی کنیم یاد خدا همیشه در دلهایمان زنده باشد و حالت تضرع داشته باشیم.

حجت الاسلام و المسلمین پروایی وعده‌های خدا را به‌حق دانست و خاطرنشان کرد: نباید در مقابل خداوند تکبر داشته باشیم و اگر انسان خود را بنده ذلیل بداند، خداوند او را نزد مردم عزیز می‌کند و انبیای الهی نزد خداوند ذلیل و در نزد مردم عزیز شدند.

گفتنی است اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان آستارا و هیأت دانش آموزی انصارالمهدی (عج) با مشارکت خیران این شهرستان، با گرد هم آوردن روزه داران در روزهای دوشنبه ماه مبارک رمضان در لحظات افطار نسبت به ترویج فرهنگ افطاری ساده اقدام کردند.